ОБЩИНА ЕТРОПОЛЕ БЕ ДОМАКИН НА ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН ТУРИСТИЧЕСКИ СЪБОР „ЗЛАТНА ЕСЕН – ЕТРОПОЛЕ 2017“

DSC 0098

С много приятни емоции и щастие от заетите призови места приключи шести национален туристически събор „Златна есен – Етрополе 2017“, който се проведе в рамките на три дни от 29.09. до 01.10.2017 година. Тази година събитието се проведе на хижа „Старопланинец“, където събралите се отбори премериха сили в различните дисциплини. Всяка година туристическият събор се провежда по случай Световния ден на туризма – 27-ми септември. Мероприятието протече под патронажа на Кмета на Община Етрополе – Димитър Димитров и със съдействието на Българска федерация по туризъм, Туристическо дружество "Туризъм, спорт и екология Етрополе", и „Алианс Български командоси”.

Туристическият събор бе открит от Росица Иванова – началник отдел „СПСТ“, която от името на Общинското ръководство приветства участниците с „Добре дошли“ в нашия хубав планински град Етрополе. „Радваме се, че за шеста поредна година, нашата Община е домакин на националния туристически събор „Златна есен – Етрополе 2017”.“ бяха част от приветстващите думи на г-жа Иванова. На откриването присъстваха още г-жа Делка Кавъркова - секретар на Българска федерация по туризъм, служители от общинска администрация, ръководители на отбори и родители на участниците.

Тази година участваха около 80 деца от 1-ви до 12-клас, които представиха своите училища, клубове и туристически дружества: СУ „Христо Ясенов” – гр. Етрополе; Алианс Български командоси – Отряд млад командос” – гр. Етрополе; Туристическо дружество "Туризъм, спорт и екология Етрополе", ОУ „Св. Св. Китил и Методий” – гр. Кърджали, ОУ „Отец Паисий” – гр. Кнежа; ПГЗ „Стефан Цанов” – гр. Кнежа.

Дисциплините, в които се състезаваха участниците бяха: спортно-туристическа щафета, построяване на палатка за време, дартс, теглене на въже, майсторско управление на велосипед и колокрос. В дисциплините майсторско управление на велосипед и колокрос класирането беше индивидуално, като участниците бяха наградени с грамоти и медали.

Община Етрополе бе подсигурила за всички участници награден фонд от грамоти и медали и кроасани за следобедна закуска между различните дисциплини. Тениски за всички участници бяха осигурени от „Виваком“.

Община Етрополе и ръководителите на отборите изказват специални благодарности към родителите на децата от Туристическо дружество "Туризъм, спорт и екология Етрополе", за огромната подкрепа и съдействие по време на организирането на спортно-туристическите състезания.

I.СПОРТНО ТУРИСТИЧЕСКА ЩАФЕТА

1-4 клас

I. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”гр.Кърджали 2-ри отбор                           

II.ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                           

III.СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                             

IV.ОУ”Св.св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор                       

V.ОУ“Св.Св.Кирил и Методий”гр.Кърджали 3-ти отбор                    

VI. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

5-7 клас

I.ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор                                 

II. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                             

III. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

IV. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                         

V1. Смесен отбор Кърджали-Кнежа                                                     

VI. ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор                                                         

8-12 клас

I. ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор                                                           

II.Алианс Български командоси – Етрополе                                               

III. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

IV. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                            

V СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 3 - тиотбор                            

VI. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                         

VII.Смесен отбор Етрополе-Кнежа                                                      

II.ПОСТРОЯВАНЕ НА ПАЛАТКА

1-4 клас

I. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                            

II. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                             

III. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор                      

IV. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”гр.Кърджали 2-ри отбор                         

V. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                             

VI. ОУ“Св.Св.Кирил и Методий”гр.Кърджали 3-ти отбор                           

5-7 клас

I. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                                       

II. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор                       

III. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

IV. ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор                                                         

V. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                           

VI. Смесен отбор Етрополе-Кнежа                                                       

8-12 клас

I. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                                       

II. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 3 - тиотбор                                      

III. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                          

IV. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

V. II.Алианс Български командоси – Етрополе                                        

VI. ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор                                                         

VII.Смесен отбор                                                                                              

III.Д А Р Т С

1-4 клас

I. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                            

II. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор                       

III. ОУ“Св.Св.Кирил и Методий”гр.Кърджали 3-ти отбор                           

IV. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

V. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                             

VI. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”гр.Кърджали 2-ри отбор                         

5-7 клас

I. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                                       

II. ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор                                                            

III. Смесен отбор                                                                               

IV. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

V. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор                       

VI. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                          

8-12 клас

I. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор                                                            

II. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 3 - тиотбор                                    

III. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор                            

IV. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор                            

V. Алианс Български командоси – Етрополе                                           

VI.Смесен отбор                                                                               

VII. ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор                                                          

4.ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ

1-4 клас

I. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор

II. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”гр.Кърджали 2-ри отбор  

III. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор

IV.ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор

V. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор

VI. ОУ“Св.Св.Кирил и Методий”гр.Кърджали 3-ти отбор

5-7 клас

I. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор

II. ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор

III. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор

IV. Смесен отбор

V. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор

VI. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-риотбор

8-12 клас

I. Алианс Български командоси – Етрополе

II. ОУ”Отец Паисий 1- ви отбор

III. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-виотбор

IV. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 3 - тиотбор

     СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 3 - тиотбор

       ОУ”Отец Паисий 2- ри отбор

V. Смесен отбор

4.КОЛО КРОС

1-4 клас Момичета

1.Стела Георгиева Петрова- Кърджали

2.Ивета Любенова Минковска -Кнежа

3.Александра Веселинова Стефанова –Кърджали

1-4 клас Момчета

1.Димитър Георгиев Петров –Кърджали

2.Кристиян Иванов Иванов –Етрополе

3.Ивайло Игнатов Младжов – Кнежа

5-7 клас Момичета

1.Памела Георгиева Гътова – Етрополе

2.Ива Милчева Милчева – Кърджали

3.Бояна Василева Кирчева - Етрополе

5-7 клас Момчета

1.Йоан Генадиев Радков – Етрополе

2.Стоян Диянов Василев – Етрополе

3.Лъчезар Стефанов Въльов - Етрополе

8-12 клас Момичета

1.Симеона Симонова Борисова – Етрополе

2.Цвета Огнянова Манасиева –Етрополе

8-12 клас Момчета

1.Мартин Василев Василев –Етрополе

2.Кристиян Бисеров Петров – Етрополе

3.Генади Тодоров Кръстев – Етрополе

МАЙСТОРСКО УПРАВЛЕНИЕ НА ВЕЛОСИПЕД

1-4 клас Момичета

1.Цвети Григорова Григорова – Етрополе

2.Стела Георгиева Петрова - Кърджали

3. Ивета Любенова Минковска -Кнежа

1-4 клас Момчета

1.Маорин Росенов Иванов -Етрополе

2. Ивайло Игнатов Младжов – Кнежа

3.Георги Христов Христов -Етрополе

5-7 клас Момичета

1.Памела Георгиева Гътова – Етрополе

2. Бояна Василева Кирчева - Етрополе

3.Палмира Василева Петкова -Етрополе

5-7 клас Момчета

1.Йоан Генадиев Радков – Етрополе

2.Иван Ангелов Ангелов - Етрополе

3. Стоян Диянов Василев – Етрополе

8-12 клас Момичета

1.Симеона Симонова Борисова – Етрополе

5-7 клас Момчета

1.Кристиян Бисеров Петров – Етрополе

2.Генади Тодоров Кръстев – Етрополе

К О М П Л Е К С Н О   К Л А С И Р А Н Е

1-4 клас

1. ОУ „Отец Паисий” гр. Кнежа- 1-ви отбор                                  

2. ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр. Кърджали 2-ри отбор               

3.ОУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе 1-ви отбор                     

4. ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр. Кърджали 1-ви отбор               

5. ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр. Кърджали 3-ти отбор              

6. ОУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе 2-ри отбор                      

5-7 клас

1. ОУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе 1-ви отбор                    

2. ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр. Кърджали 1-ви отбор              

3. ОУ „Отец Паисий” гр. Кнежа- 2-ри отбор                                  

4. ОУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе 2-ри отбор                    

5. ОУ „Отец Паисий” гр. Кнежа- 1-ви отбор                                          

     Смесен отбор                                                                                               

8 - 12 клас

1. ОУ „Отец Паисий” гр. Кнежа- 1-ви отбор                                 

2. ОУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе 1-ви отбор                    

3.Алианс Български командоси гр.Етрополе                                

4. ОУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе 3-ти отбор                     

5. ОУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе 2-ри отбор                    

6. ОУ „Отец Паисий” гр. Кнежа- 2-ри отбор                                  

7.Смесен отбор